Strona główna
Remont
Tutaj jesteś
Remont

Wozidła budowlane i ich uniwersalność

Data publikacji 2 października, 2019

Wozidła to rodzaj wywrotki, który służy do przewożenia sypkich materiałów. Sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie warunki terenowe do przewozu są trudne.

Małe wozidła do zadań specjalnych

Mini wywrotka spalinowa to rodzaj wozidła, który doskonale nadaje się do przewożenia materiałów na terenach prywatnych posesji i małych placach budowy (np. budowa domów jednorodzinnych, bliźniaków, obiektów użyteczności publicznej itd.).
Na prywatnych posesjach doskonale nadadzą się do przewożenia skoszonej trawy, zgrabionych liści, uciętych gałęzi drzew i krzewów, przewożeniu kamienia, pisaku i ziemi. Można nimi przewozić nawet cięższe narzędzia, cegły, pustaki i gruz. Są doskonałą alternatywą dla taczek w przypadku cięższych przedmiotów lub dużej ilości materiału, który chcemy przewieść.

Małe wozidła budowlane doskonale sprawdzą się również na większych placach budowy. Są mniejsze więc zmieszczą się w wąskich miejscach. Są również bardziej zwrotne. Ich łatwość manewrowania sprawia, że są stosowane wszędzie tam gdzie większe wozidła są zbyt duże. Małe wozidła zapewniają komfort pracy każdego dnia niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą czy indywidualnym użytkownikiem.

Wszystkie wozidła posiadają napęd na cztery osie, co sprawia, że doskonale sobie radzą w trudnych warunkach, takich jak błoto czy śnieg. Również wysokie koła sprawiają, że doskonale poruszają się po trudnych terenach.

Duże wozidła budowlane

Ten rodzaj wozideł służy do przewożenia ciężkich materiałów w trudnych warunkach na niezbyt równych terenach. Jest idealny do wywożenia gruzu oraz wożenia ciężkich pustaków czy płyt betonowych. Doskonałe umiejscowienie operatora, duża przestrzeń i doskonała widoczność sprawiają, że posługiwanie się wozidłem budowlanym jest proste i przyjemne. Znakomity układ kierowniczy, idealne zawieszenie i niezwykle niski poziom hałasu w znacznym stopniu sprawiają, że komfort pracy jest niezwykle wysoki. Większość wozideł budowlanych posiada funkcję wspomagania w pokonywaniu zboczy, co wpływa na możliwość szerokiego ich zastosowania, a także na bezpieczeństwo kierowania nimi. Hamulec załadunku-zrzutu sprawia, że operator ma pełną kontrolę podczas posługiwania się maszyną.

Duże wozidła budowlane posiadają ładowność do kilkudziesięciu ton (źródło: https://www.drial.pl/uslugi/wozidla-budowlane), co sprawia, że są niezwykle użyteczne przy budowie dużych obiektów. Mogą obsługiwać duże budowy, wożąc tony cementu, piasku i żwiru.

Wszystkie powyższe zalety decydują o popularności wozideł budowlanych, które stają się koniecznym wyposażeniem każdej prowadzonej budowy.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Stopnie schodowe metalowe