Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak negocjować z deweloperem kupno mieszkania?

Data publikacji 18 września, 2019

Wiele osób stając w obliczu kupna nowego mieszkania nawet nie pomyśli o tym, aby negocjować narzuconą przez dewelopera cenę. Powód? Przede wszystkim uważają, że mieszkanie jest „produktem”, który nie podlega negocjacjom i albo je biorą za wskazaną kwotę, albo rezygnują. Jak się jednak okazuje jest to spory błąd, ponieważ negocjacje z deweloperem są jak najbardziej możliwe, a w konsekwencji pozwalają nawet dokonać zakupu mieszkania w kwocie o kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej. Najważniejszym jest wiedzieć jak negocjować z deweloperem o czym powiemy sobie w dzisiejszym artykule.

Od czego rozpocząć negocjacje z deweloperem?

Otóż przede wszystkim od zorientowania się w jakiej sytuacji się znajdujemy. Jeżeli np. chcemy przystąpić do negocjacji ceny w sytuacji, kiedy dopiero rusza sprzedaż mieszkań, wówczas możemy spotkać się z odmową. Nasze szanse wzrastają w momencie, kiedy inwestycja dobiega końca, a deweloper pozostaje np. z 30% niesprzedanych mieszkań. Wówczas mamy dużo większe pole do popisu, bo jak wiadomo deweloperowi zależy na tym, aby mieszkanie sprzedać, a delikatne obniżenie jego ceny nie zrobi mu zbyt wielkiej różnicy, a nam pozwoli oszczędzić konkretne pieniądze na odsetkach z kredytu i innych opłatach.

Jak należy przygotować się do negocjacji z deweloperem?

Przede wszystkim warto sprawdzić wszystkie plusy i minusy mieszkania, które wpadło nam w przysłowiowe oko i powoływać się głównie na te pierwsze sugerując jednocześnie deweloperowi, że nikt inny poza nami nie będzie chciał go kupić. Dodatkowo, jeżeli dysponujemy np. dwoma samochodami i rozważamy kupno dwóch miejsc parkingowych, potraktujmy to jako kartę przetargową. Jak wiadomo podziemne miejsca parkingowe nie są chodliwym towarem i wiele osób rezygnuje z ich zakupu, aby wziąć na siebie mniejsze zobowiązanie w postaci kredytu. Jeżeli wobec tego wyrazimy gotowość do zakupu dwóch miejsc, to z założeniem, że otrzymamy od dewelopera z tego tytułu gratyfikację w postaci zniżki na mieszkanie. Kolejną ważną kwestią jest również dysponowanie ofertami innych deweloperów, które są konkurencyjne w stosunku do tej, którą obecnie negocjujemy. Oczywiście nie każdy ma czas na to, aby prowadzić negocjacje z różnymi deweloperami, jednak jest to niewątpliwie tak zwany as w rękawie, ponieważ widząc zniżki jakie oferują inni deweloperzy może okazać się, że zostanie nam udzielona jeszcze większa zniżka dzięki czemu mieszkanie nabędziemy dużo taniej.

Hale na wynajem w Zgierzu

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kwiaty