Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Dekoracje na okno

Data publikacji 18 października, 2019

Dekoracje okienne dodadzą każdemu wnętrzu przytulności i elegancji. Jak wybrać dekoracje okien? Jakie produkty znajdziemy na rynku?

Dekoracje okienne

Wystrój okien zapewni nam uzyskanie rodzinnej atmosfery i przytulności. Nowoczesne wnętrza wymagają zastosowania efektownych rozwiązań i ciekawych dekoracji. Warto dobrać oryginalne wzory i kolory tkanin, co pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu.
Jednym z oryginalnych rozwiązań jest roleta wiedeńska. Przy podciąganiu jej do góry uzyskujemy delikatne marszczenia w dolnej części rolety. Taka opcja pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Dobrze zaprezentuje się w oknach średniej szerokości.

Minimalistyczne wnętrze

Wnętrza minimalistyczne wymagają szczególnej ostrożności przy dobieraniu wystroju okiennego. Miękkie firanki i delikatne zasłony będą tutaj najlepszym rozwiązaniem. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych zasłon, które możemy dopasować do własnego gustu. Dobierzmy kolorystykę pasującą do wnętrza. W sypialni ciemne rolety skutecznie zaciemnią wnętrze i wprowadzą romantyczny nastrój.

Klasyczne wnętrze

Pomieszczenia zaaranżowane w klasycznym stylu wymagają podobnych dekoracji okiennych. Odpowiednie będą okienne zazdrostki z kolorowych czy koronkowych firanek. Na parapecie dobrze zaprezentują się kryształowe ozdoby lub ciekawe naczynia. Dekoracje okienne warto dobrać do obicia kanapy, krzeseł i koloru ścian.

Oryginalne pomysły

Wybierając dekorację okienną postawmy na oryginalne i ponadczasowe rozwiązania. Sporym zainteresowaniem cieszą się także naklejki na szyby, które doskonale podkreślą charakter aranżacji okna. Nietypowe zawieszki na okno lub świecące kule czy inne ozdoby będą dobrą opcją dla nowoczesnych mieszkań. Najtrudniejsze jest stworzenie odpowiedniej koncepcji, która będzie dopasowana do stylu całego wnętrza. Ogromny wybór sprawia, że każdy z nas powinien znaleźć coś, co nas zainteresuje i doda oknom ciekawego charakteru.

Dekoracje okienne to nie tylko zasłony i firanki – to także różnego rodzaju naklejki na okno, czy nowoczesne i eleganckie żaluzje. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych firan właśnie an rzecz efektownych rolet czy żaluzji. Rolety nadadzą wnętrzu tajemniczości i sprawią, że w każdym momencie zasłonimy pomieszczenie przed wzrokiem osób na zewnątrz. Eleganckie zazdrostki sprawdzą się w kuchniach w minimalistycznym stylu. Zasłony natomiast najczęściej są wybierane do okien balkonowych. Sięgać mogą do samej ziemi, dając niesamowity efekt. Mogą być wykonane z lekkiego i zwiewnego materiału lub grubego, doskonale zaciemniającego wnętrze.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kwiaty do sypialni