Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Jak wybrać podkładkę na stół?

Data publikacji 18 października, 2019

Podkładka na stół jest przedmiotem, który pełni kilka funkcji. Po pierwsze doceniamy jego funkcjonalność, a po drugie może doskonale przyozdobić stół. Jak wybrać podkładki na stół? Czym się kierować podczas zakupu?

Funkcjonalność

Podkładka na stół to praktyczna rzecz, którą znajdziemy w większości domów. Mają one głównie za zadanie chronić blat i stół przed zabrudzeniem i działaniem wysokich temperatur. Ponadto, podkładka może być naprawdę gustowna i ładna.
Z powodzeniem zastąpimy podkładką serwety czy obrusy, które szybko się brudzą. Pełni ona także funkcje dekoracyjne. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych podkładek na stół, wyróżniających się ciekawymi kształtami i kolorystyką. Bez problemu dobierzemy je zatem do stylu danego wnętrza i stołu w kuchni.

Wybór podkładki na stół

Podczas wyboru warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję będzie pełnić podkładka. Jeśli pragniemy głównie ozdobić stół kuchenny, możemy zaszaleć, dobierając ciekawe wzory i kolory. Jeżeli natomiast podkładka ma pełnić przede wszystkim funkcje ochronne, warto poszukać dobrego jakościowo materiału. Powinien być on dosyć gruby, aby naczynia z gorącym napojem lub zupą nie odznaczały się na blacie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą podkładki z grubego filcu, plecionki lub z pianki.
Podczas układania podkładek na stole, pamiętajmy o tym, aby nie nachodziły one na siebie, co się lepiej prezentuje.

Podkładka dziecięca

Jeśli chcemy wybrać podkładkę dla naszego dziecka, kierujmy się motywami z bajek i ciekawymi kształtami. Być może taka kolorowa rzecz zachęci malucha do siedzenia przy stole ze wszystkimi i większego apetytu. Motywy z bajek lub ze zwierzątkami będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Postawmy także na dobrą jakość podkładki i łatwość czyszczenia. Dziecko dosyć szybko może bowiem zabrudzić podkładkę, a szybkie wytarcie przedmiotu bez żadnych śladów będzie sporym ułatwieniem.

Akcent dekoracyjny

Podkładka na stół jest ciekawym rozwiązaniem dla każdego nowoczesnego wnętrza. Akcent dekoracyjny wzbudzi zachwyt gości, a jakiekolwiek zabrudzenia dosyć szybko usuniemy. Różnorodne wymiary sprawiają, że taka nakładka może pełnić także rolę mniejszych serwet do dekoracji na ławę lub na środek stołu. Warto skomponować taki dodatek do reszty stylizacji stołowej, co da ciekawy efekt stylistyczny.

Podkładki na stół cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej kuchni.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezbędne elementy do wykonania instalacji wodnych