Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria frezarka głowice

Jak kupować głowice frezarskie?

Data publikacji 19 stycznia, 2022

Pracując z narzędziem, jakim jest frezarka, trzeba zaopatrzyć się w niezbędny osprzęt, taki jak głowica frezarska. Kupując głowice, trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mają istotne znaczenie dla przebiegu pracy, a także możliwości, które dają rzemieślnikowi. Inne głowice będą polecane na użytek przemysłowy, a inne do przydomowych warsztatów i majsterkowiczów. W sklepie Majstero.pl można znaleźć szerokie spektrum głowic frezarskich dedykowanych do różnego rodzaju zastosowań. Są one dostępne w wielu wariantach o zróżnicowanych parametrach, takich jak średnica, głębokość wiercenia, czy właściwości chłodzenia.

Głowice frezarskie – jaka średnica?

Producenci głowic frezarskich mają w swoich ofertach różne warianty jeśli chodzi o średnicę. Ich dobór jest bardzo istotny, gdyż bezpośrednio warunkuje możliwości danego produktu. Jeśli kupuje się akcesoria do profesjonalnego warsztatu, zazwyczaj trzeba skompletować co najmniej kilka wariantów głowic. Głowice frezarskie są skomplikowanymi wzorami, więc zawsze trzeba zweryfikować kilka rozmiarów, a nie tylko średnicę samej końcówki. W drugiej kolejności trzeba też sprawdzić, jaka jest głębokość wiercenia. Najbardziej istotna jest maksymalna głębokość, która może być bardzo zróżnicowana w zależności od modelu.

Kolejnym z parametrów, na które trzeba spojrzeć kupując głowice frezarskie jest ilość ostrzy. Jest to ważne w kontekście kultury pracy przy użytkowaniu w danym rodzaju pracy, a także kontekście obrabianego materiału. Głowice mogą mieć od jednego do kilku, a nawet więcej ostrzy. W sklepie Majstero.pl można znaleźć różne warianty, które spełnią oczekiwania amatorów i zawodowców. Kupując głowicę na użytek profesjonalny, warto też sprawdzić, czy ma ona wymienną płytkę skrawającą. Jeśli tak jest ważne, by zweryfikować, jakiego jest rodzaju. Ponadto bardzo istotnym parametrem jest to, czy dany model głowicy posiada chłodzenie wewnętrzne. Jeśli tak nie jest, może dojść do sytuacji, gdy głowica będzie relatywnie szybko się nagrzewać podczas intensywnej eksploatacji. Podczas pracy niewymagającej długiej i intensywnej obróbki nie będzie to kłopotem, jednak w przemysłowych warunkach i realizując bardziej skomplikowane projekty, okaże się to sporym ograniczeniem.

Jaką markę głowicy frezarskiej wybrać?

Nabywając głowice frezarskie należy zwrócić uwagę na także na markę produktu. Warto bazować na renomowanych producentach, którzy są w stanie zapewnić długą trwałość produktu, a także precyzję wykonania, zwłaszcza jeśli chodzi o ostrze głowicy.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezbędne elementy do wykonania instalacji wodnych