Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Zadbaj o przyjemną aranżację łazienki – płytki drewnopodobne

Data publikacji 13 lutego, 2020

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Zazwyczaj zaczynamy w niej każdy dzień i planujemy swoje obowiązki oraz kończymy, przygotowując się do regeneracji. Panują tam również niezbyt przyjazne warunki dla wyposażenia i ścian, dlatego należy zabezpieczyć się produktami, które poradzą sobie z szybkimi zmianami temperatur i nadmierną wilgocią. Jednym z elementów wyposażenia, które powinno nas zainteresować, są między innymi płytki drewnopodobne, dzięki którym każdy stworzy naprawdę interesującą aranżację spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Jak znaleźć płytki drewnopodobne, by były maksymalnie zadowalające? Jak dopasować je do stylu aranżacji, by spełniły wszystkie nasze indywidualne oczekiwania? Są to najczęściej pojawiające się pytania na forach internetowych i w grupach tematycznych. Zapraszamy serdecznie po odpowiedzi, dzięki którym inwestycja w odpowiedniej klasy asortyment nie powinna być problemem.

Płytki drewnopodobne kontra drewniane deski lub panele

Drewno w łazience? Jest to oczywiście możliwe, lecz realizacja takiego projektu może być czasochłonna, wymagać dużej ilości pracy i zwiększonego budżetu. Biorąc pod uwagę, że płytki drewnopodobne są niemal identyczne, co prawdziwe deski, nie warto ryzykować, że wilgoć zniszczy szybko naturalny surowiec, pozostawiając mało atrakcyjne ściany lub podłogę. Skoro mamy dostęp do wyjątkowych możliwości, warto z nich korzystać, ponieważ są one w stanie znacząco ułatwić nam życie – nawet jeśli to jedynie płytki montowane w łazience lub innych pomieszczeniach.

Design, wygląd i styl

Technologia produkcji oferuje nam niemal nieograniczone możliwości. Dzięki temu stworzenie doskonałej imitacji drewnianych desek jest niezwykle proste i wydajne. Klienci, a zarazem użytkownicy mogą wybrać płytki drewnopodobne, które są idealną imitacją konkretnych drzew, np. dębu, buku, czy sosny. Personalizacja wnętrza nigdy nie była tak prosta, a my mamy dostęp, które jeszcze 10 lat temu były nawet niewyobrażalne.

Gdzie wykorzystać płytki drewnopodobne?

Podłoga jest oczywiście najbardziej standardową propozycją, którą możemy zaoferować klientom szukającym wyposażenia. Płytki drewnopodobne można jednak wykorzystać również na ścianach, tworzyć przy wannie lub prysznicu bardzo ciekawe elementy wystroju wnętrza. Drewno nawiązujące do natury ma niezwykle uspokajające właściwości, więc nie warto ograniczać się przed takimi propozycjami, lecz nie należy również z nimi przesadzać, gdyż zbyt duża ilość drewnianych dodatków spowoduje przesyt.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kwiaty