Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Zastosowanie dyfuzorów zapachowych

Data publikacji 18 października, 2019

Siedząc we własnym domu chcielibyśmy, aby roznosił się w nim ładny zapach lawendy lub innego aromatu. Efekt taki można uzyskać korzystając z popularnych odświeżaczy powietrza, jednak komu się chce co jakiś czas wstawać i rozpylać samemu zapach po pomieszczeniu. Owszem, istnieją odświeżacze automatyczne jednak design często pozostawia wiele do życzenia.

Dyfuzor zapachowy

Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku okazuje się dyfuzor zapachowy, który znajduje coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Jest on bardzo praktyczny, gdyż możemy dostosować sobie wybrany zapach wybierając z pośród wielu olejków eterycznych i perfum, które za pomocą dyfuzora będą się roznosić po salonie czy innym pomieszczeniu. Wybór odpowiedniego zapachu to bardzo ważna rzecz, gdyż nie powinien on być zbyt intensywny i podrażniać nosa. Ponadto powinien odpowiadać wszystkim domownikom, aby w jego obecności czuli się komfortowo i przyjemnie.

Jak działa dyfuzor zapachowy?

Inną nazwą dyfuzora jest karafka. Wszystko za sprawą ich wyglądu, który właśnie ją przypomina. Jego cechą, którą góruje nad standardowymi odświeżaczami zapachów jest design oraz ciągłe wydzielanie zapachu poprzez zastosowanie patyczków rattanowych, które wkłada się do dyfuzora. Dużym plusem jest to, że dyfuzory można wybierać spośród wielu modeli, co znacznie ułatwia ich dostosowanie do wyglądu i stylu pomieszczenia. Wybranie odpowiednich olejków eterycznych czy perfum, które są wlewane do dyfuzora pomaga nadać pomieszczeniu dodatkowych walorów zmysłowych.

Dyfuzory zapachowe powinny być umieszczane w centralnym miejscu salonu lub innego pomieszczenia, żeby mogły wydzielać zapach rozprzestrzeniający się na jak największą ich część. Dodatkowo można uatrakcyjnić jego wygląd stosując zamiast patyczków rattanowych, kwiatki wydzielające zapach. Kolejną zaletą dyfuzorów jest to, że można je wymieniać, gdy olejek się skończy. Można je dostosować do pory roku panującej za oknem czy też zwyczajnie umyć, najlepiej przy pomocy wrzątku, aby zapach olejku został zneutralizowany i ponownie go użyć przy wykorzystaniu innego zapachu.

Jak przedłużyć żywotność dyfuzorów zapachowych?

Istnieje kilka sposobów, które mogą w istotny sposób przedłużyć żywotność dyfuzora zapachowego. Jednym z nich jest wielokrotne wykorzystywanie tej samej karafki do rozprzestrzeniania różnych zapachów. Wystarczy, że w momencie, gdy jeden zostanie zużyty umyjesz dyfuzor i wlejesz nowy olejek eteryczny lub perfum. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie umieszczenie karafki. Jeśli dyfuzor zapachowy będzie stał w miejscu, gdzie bezpośrednio pada na niego światło słoneczne, lub w pobliżu będzie znajdować się źródło ciepła, jego zawartość szybciej się ulotni. Często pomijanym zabiegiem jest też obracanie patyczków rattanowych. Powinno się to robić w momencie, gdy patyczki zaczynają widocznie robić się suche i przestają wydalać zapach. Jeśli zapach nadal jest zbyt mało wyczuwalny można zastosować większą ilość patyczków lub ich grubszy rodzaj, co wydatnie wpłynie na zużycie ale także i intensywność zapachu.

Hale na wynajem w Zgierzu

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezbędne elementy do wykonania instalacji wodnych