Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Nowoczesne i funkcjonalne aranżacje do przedsionka

Data publikacji 4 grudnia, 2020

Urządzając nowe mieszkanie lub dom, przede wszystkim warto kierować się funkcjonalnością. Wiele osób popełnia jednak błąd i w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd poszczególnych elementów oraz ich styl. Nie jest natomiast wykluczone połączenie praktyczności poszczególnych rozwiązań z ich nowoczesnym wyglądem. Dlatego też na przykład takie elementy jak siedziska do przedpokoju, a nawet wieszaki mogą być zarówno funkcjonalne, jak i pięknie oraz nowocześnie wykończone.

Funkcjonalność siedzisk

Siedzisko do przedpokoju nie jest wyborem oczywistym, który bierze się pod uwagę jako pierwszy. Większość osób urządzających przedsionek na nowo najpierw zwraca swoją uwagę na dużą szafę, w której pomieszczą sie wszystkie okrycia wierzchnie, buty oraz inne rzeczy. Jeśli szafa ta ma za zadanie pomieścić także obuwie, okazuje się z czasem, że w przedsionku zaczyna brakować odpowiedniego miejsca do zakładania lub zdejmowania butów. Zamiast stawiać niepraktyczne i ciężkie do ustawienia krzesła lub fotele, najlepsze będą siedziska do przedpokoju. Ogromną zaletą siedzisk do przedpokoju jest dodatkowe miejsce na przechowywanie w postaci dodatkowej szafki. Komora siedziska to idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów, które są rzadziej wykorzystywane, jak na przykład pasty oraz szczotki do czyszczenia butów. Po zamknięciu komory pod siedziskiem, zyskuje się natomiast miejsce do siedzenia i zakładania oraz zdejmowania butów w komfortowy sposób.

Nowoczesny styl

Nowoczesny sposób urządzania wnętrz w wielu przypadkach oznacza minimalizm. Ilość mebli oraz dodatków zostaje ograniczona to niezbędnego minimum. Dlatego też każdy zastosowany mebel powinien być możliwie jak najbardziej praktyczny na co dzień. Siedziska do przedpokoju mają bardzo minimalistyczny styl wykonania dlatego doskonale nadają się do nowoczesnych wnętrz. Ponadto siedziska te zajmują znacznie mniej miejsca, niż pełnowymiarowe krzesła lub fotele, które do tej pory zajmowały miejsce w przedsionku. Zamiana niepraktycznych mebli, stanowiących zbędną przeszkodę na siedzisko, to krok w stronę przemyślanego minimalizmu zgodnego z nowoczesnym stylem aranżacji.

Urządzanie wnętrz nie dla wszystkich jest proste i przyjemne. Jednak zastosowanie się do kilku podstawowych zasad gwarantuje sukces i satysfakcję podczas codziennego wykorzystywania zastosowanych rozwiązań. Oprócz stylu i ogólnego wyglądu, warto kierować się funkcjonalnością poszczególnych elementów, które wcale nie muszą oznaczać brzydkich i niepasujących dodatków odstających od reszty wyposażenia wnętrza.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kwiaty