Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Lampy solarne – wyjątkowe światło dla Twojego ogrodu

Data publikacji 14 października, 2019

Lampy solarne to idealny sposób na oświetlenie ogrodu w zgodzie ze środowiskiem. Poza kwestiami praktycznymi, które niewątpliwie przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa na posesji stanowią one również idealną ozdobę. W związku z tym, że ich instalacja nie wymaga podłączania kabli, ani stosowania innych skomplikowanych konstrukcji ich montaż jest szybki i łatwy. Ten rodzaj lamp ogrodowych czerpie energię z promieni słonecznych, w związku z czym nie są one kosztowne w eksploatacji.

Jakie można wyróżnić zalety lamp solarnych?

Zalet tego typu oświetlenia jest naprawdę wiele. Niemniej jednak do największych plusów możemy zaliczyć niewątpliwie:

  • brak kosztów związanych z poborem energii elektrycznej,
  • za sprawą diod LED cechują się one długą żywotnością,
  • tak jak już wcześniej zostało wspomniane – nie trzeba stosować przewodów elektrycznych, co niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo na posesji,
  • lampy zaczynają świecić od razu, kiedy na zewnątrz zapada zmrok w związku z czym nie trzeba pamiętać o ich zaświecaniu,
  • czas ich działania to aż 8-10h,
  • mogą pełnić zarówno funkcje praktyczne jak i ozdobne,
  • ich montażem może zająć się osoba bez doświadczenia technicznego,
  • perfekcyjnie sprawdzą się w miejscach, które nie posiadają przyłącza elektrycznego,
  • są zaopatrzone w rodzaj mocowań, które sprawdzą się na każdej powierzchni.

Ile czasu potrzeba na to, aby lampa solarna w pełni się naładowała?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki mamy dzień. Jeżeli jest on bardzo słoneczny to lampa ładuje się szybko, jeżeli jest pochmurny wówczas może okazać się, że bateria w lampie nie naładowała się dostatecznie mocno czego efekt oczywiście zauważymy. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że na początku użytkowania przez nas tego typu lamp czas ich ładowania w przypadku słonecznych dni wynosi do 2 dni, a w przypadku pochmurnych nawet do 10. Niemniej jednak nie warto się zamartwiać, bo jest to zjawisko zupełnie normalne, a z czasem okres ten będzie krótszy.

W jaki sposób działają lampy solarne?

Na działanie lampy solarnej składają się następujące kwestie: bateria słoneczna, moduł słoneczny, efekt fotowoltaiczny oraz rzecz jasna słońce. Za sprawą modułu słonecznego oraz akumulatora czerpią one energię z promieni słonecznych, która następnie magazynowana jest w akumulatorze. W związku z czym, kiedy zapada zmrok, lampa zaczyna świecić przy użyciu zgromadzonej energii w akumulatorze.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezbędne elementy do wykonania instalacji wodnych