Strona główna Remont

Tutaj jesteś

Zalety zastosowania tynków ciepłochronnych

Remont
Zalety zastosowania tynków ciepłochronnych

Tynk ciepłochronny łączy w sobie kilka funkcji. Po pierwsze, doskonale sprawdza się w roli dodatkowej warstwy ociepleniowej, po drugie – jako materiał eliminujący mostki termiczne, a także jako rozwiązanie pozwalające generować konkretne zyski finansowe. Co jeszcze warto wiedzieć o tym produkcie?

Tynk ciepłochronny z perlitem

Do produkcji tynku ciepłochronnego wykorzystuje sięróżnego rodzaju materiały. Jednym z nich jest tzw. perlit. Mianem tym określa się minerał pochodzenia wulkanicznego, który powstał na skutek szybkiego stygnięcia lawy w wodzie. Ciekawostką niech będzie fakt, że aż 70 procent światowych zasobów tego tworzywa znajduje się w Turcji. Czysty perlit jest (już po wydobyciu) zmielony, dzięki czemu zyskuje ściśle określoną granulację. W toku produkcji poddaje się go krótkotrwałemu wypalaniu w piecu, w którym panuje temperatura od 900 do nawet 1100 stopni Celsjusza. Dzięki niej następuje szybkie wyparowanie wody znajdującej się w perlicie i tym samym zwiększenie objętości poszczególnych ziaren nawet dwudziestokrotnie!

Tynki ciepłochronne – rodzaje i zastosowanie

Tynk mineralny z perlitem to tylko jeden z kilku rodzajów tynków ciepłochronnych. Oto kilka z nich:

  1. AEROPUTZ – to system, który charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem lambda, któ©y wynosi jedynie 0,027 W/mK. Do jego produkcji używa się m.in. aerożelu, czyli krzemianów o doskonałych parametrach termoizolacyjnych.

  2. RENOSYSTEM – to rozwiązanie, które charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie soli. Tynki ciepłochronne RENOSYSTEM są wykorzystywane głównie do termoizolacji strefy przyziemnej budynków zabytkowych.

  3. ECOPUTZ – to rozwiązanie, które łączy w sobie doskonałe właściwości termoizolacyjne i ekonomikę tynków perlitowych. Jego zaletą jest szybkie schnięcie, gdyż jego warstwa traci wodę w tempie 1 cm na 1 dzień.

Gdzie stosuje się tynki ciepłochronne?

Tynk mineralny z perlitem, a także pozostałe tynki ciepłochronne, stosuje się m.in. w:

  • izolacji ścian zewnętrznych jako elewacja zewnętrzna,

  • izolacji ścian zewnętrznych jako ocieplenie wewnętrzne,

  • systemach izolujących elementy architektoniczne o niewielkim stopniu złożoności,

  • izolacji ścian znajdujących się na klatkach schodowych,

  • systemach izolujących ościeża, wnęki okienne, a także wnęki grzejnikowe.

Reasumując, tynki mineralne o właściwościach ciepłochronnych to doskonale rozwiązanie, dzięki któremu można szybko wzmocnić warstwę termoizolacyjną, zregenerować ją, a także wyeliminować powstałe w jej strukturze częste mostki termiczne.

Artykuł sponsorowany

Redakcja KDSklinkier

Nasz zespół redakcyjny z pasją odkrywa świat domu i ogrodu, dzieląc się praktyczną wiedzą z naszymi czytelnikami. Staramy się, aby nawet najbardziej złożone zagadnienia były proste, zrozumiałe i inspirujące dla każdego miłośnika pięknych wnętrz oraz zielonych przestrzeni.

Może Cię również zainteresować

Potrzebujesz więcej informacji?