Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Halvetic

Halvetic i prawidłowa temperatura jego stosowania

Data publikacji 8 kwietnia, 2023


Skutecznym preparatem do zwalczania chwastów jest herbicyd Halvetic wykazujący działanie układowe. Ten środek chwastobójczy sprzedawany jest w postaci koncentratu, z którego przygotowuje się roztwór wodny. Zielone części roślin takie jak liście i pędy pobierają preparat, po czym przenosi się on po całej roślinie, aby ostatecznie dotrzeć do części znajdujących się pod ziemią, czyli rozłóg, korzeni. Halvetic blokuje wzrost chwastów oraz ich dalszy rozwój w konsekwencji powodując ich zamieranie. Warto wiedzieć, jak stosować Halvetic, by środek działał jak najlepiej.

Jak stosować środek chwastobójczy Halvetic?

Halvetic do zwalczania chwastów, to środek, który powoduje ich więdnięcie i żółknięcie. Pierwsze oznaki działania preparatu, można już zaobserwować po około 10 dniach, jednak zamieranie występuje w czasie od dwóch do czterech tygodni. Jakie czynniki wpływają na szybsze działanie tego środka? Na pewno podwyższona temperatura otoczenia, duże nasłonecznienie oraz wilgotność powietrza. Preparat służy do zwalczania chwastów (jednorocznych i wieloletnich), jednoliściennych i dwuliściennych. Należy go stosować po okresie zbiorów na ścierniskach, po różnych uprawach, w sadach, czy na terenach nieużytkowanych rolniczo. Ważne jest, aby stosować środek zgodnie z zaleceniami na opakowaniu oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie rękawic i maseczki, aby uniknąć kontaktu z chemicznymi składnikami.

Znaczenie temperatury przy stosowaniu herbicydu Halvetic

Na skuteczność działania herbicydów wpływa temperatura ich stosowania, dlatego przed użyciem trzeba zapoznać się z ulotką. Tylko prawidłowa temperatura wykorzystania Halvetic daje gwarancję jego skuteczności w zwalczaniu chwastów, nie wpływając negatywnie na rośliny. Ważna jest minimalna temperatura użycia środka, to znaczy temperatura gleby lub powietrza – tylko wtedy oprysk przyniesie oczekiwany rezultat. Najlepiej, gdy optymalna temperatura utrzymuje się przez tydzień. Prawidłowa temperatura stosowania środka chwastobójczego wynosi od 10 do 25°C.

Substancją czynną Halvetic jest glifosat i trzeba go zastosować, gdy na zewnątrz temperatura jest wyższa niż zero. Najwyższą temperaturą do oprysku tym preparatem jest 28 stopni Celsjusza, nie trzeba jednak tego przestrzegać w przypadku zasiewu roślin jarych. Warto wiedzieć, że przymrozki nie mają wielkiego wpływu na działanie środka, ale lepiej nie przeprowadzać oprysku przed zapowiadanym zimnem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Stosowanie preparatu chwastobójczego powinno odbywać się w warunkach umożliwiających przenikanie substancji czynnej do chwastów. Oprysków najlepiej dokonywać po zachodzie słońca, pamiętając, aby zakończyć procedurę godzinę przed deszczem. Nie należy korzystać z preparatu podczas dużego słońca oraz silnych podmuchów wiatru.

Halvetic – jakie zapewnia korzyści?

Halvetic jest stworzony do zwalczania różnego rodzaju chwastów np. chwastnica jednostronna, maruna bezwonna, fiołek polny, rdest ptasi, komosa biała, tasznik pospolity, chaber bławatek, tobołki polne. Preparat jest odpowiedni do wykorzystania w opryskiwaczach polowych ciągnikowych oraz samobieżnych. Na polach, na których zastosowano Halvetic, można uprawiać dowolne rośliny. Siew lud sadzenie może zostać rozpoczęte już po dwóch dniach po zabiegu zwalczania chwastów jednorocznych, natomiast po pięciu dniach, jeżeli dotyczyło to chwastów wieloletnich.

Materiał zewnętrzny

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie kwiaty