Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Firany do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Data publikacji 12 września, 2019

Firany do pokoju dziecięcego to nie tylko praktyczny element wystroju wnętrz, który ma zapewnić maluchowi ochronę przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Firany pełnią również funkcję ozdobną, dzięki czemu pokój dziecka zyskuje na wyglądzie.

Jakie są rodzaje firan do pokoju dziecięcego?

Firanki do dziecięcego pokoju dzielą się na dwie kategorie. Pierwsze stanowią firanki z wzorkami a drugie jednolite, nie posiadające żadnych wzorów. W przypadku tych pierwszych z reguły widnieją na nich postacie z bajek lub bohaterowie kreskówek. Jeżeli mowa o tych drugich, to w większości przypadków występują one w jednym kolorze.

Firanki do chłopięcego pokoju

Kiedy poszukujemy firanek dedykowanych do pokoju dla chłopca przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na te, które posiadają element wskazujący na zainteresowania młodego mężczyzny. W związku z powyższym dobrym rozwiązaniem będą firanki z nadrukiem w postaci piłki, samochodów czy jednego z super bohaterów. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto skonsultować ją ze swoim podopiecznym, ponieważ to on będzie spędzał w tym pokoju najwięcej czasu i to jemu powinna podobać się najbardziej.

Firanki do dziewczęcego pokoju

W przypadku firanek do dziewczęcego pokoju również warto postawić na te, które posiadają nadruki, które mogą spodobać się młodym damom. W związku z powyższym mogą być to na przykład firanki z nadrukiem w postaci kwiatków, gwiazdek czy biedronek. Świetnie sprawdzą się również te z podobiznami ulubionych bohaterów z popularnych bajek. Szerokie grono dziewczynek ma również słabość do zwierząt w związku z czym firanka z kotkami czy pieskami niewątpliwie przypadnie im do gustu. Dokładnie tak jak w przypadku dokonywania wyboru firanek do chłopięcego pokoju tak samo i w tym wypadku, warto skonsultować swój wybór z właścicielką pokoju w którym zostanie umieszczona niniejsza firanka.

Podsumowując, kiedy będziemy wybierać odpowiednie firanki do pokoju naszych podopiecznych pamiętajmy o tym, aby zweryfikować jaki nadruk na firance spodobałby się im najbardziej. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów firanek, w związku z czym z całą pewnością każdy będzie miał możliwość wybrania tych idealnie odpowiadającym jego potrzebom i upodobaniom. Firanki możemy nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych online, co również stanowi spore udogodnienie zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu.

Redakcja KDSklinkier

Nasza redakcja skupia się na architekturze, innowacyjnych projektach budowlanych oraz kreatywnym wystroju wnętrz. Zespół naszych ekspertów pasjonuje się pięknem formy i funkcji, dostarczając czytelnikom inspirujących historii, trendów i praktycznych porad.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Niezbędne elementy do wykonania instalacji wodnych