Agregaty tynkarskie w pracach budowlanych i wykończeniowych – zalety i zastosowanie

Prace w branży budowlanej i wykończeniowej prowadzi się obecnie z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu. Bardzo szerokie zastosowanie mają agregaty tynkarskie, które, wbrew pozorom, mogą być wykorzystane nie tylko do tynkowania, ale też do wielu innych prac.

Czym jest agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie są rodzajem urządzeń, które umożliwiają przygotowywanie zaprawa przeznaczonych do tynkowania oraz pozwalają na ich łatwe nakładanie na podłoża.

Dzięki agregatom można przygotować zaprawę z suchej mieszanki, która jest umieszczana w zbiorniku i mieszana z wodą. Wybrane sprzęty, na przykład agregaty tynkarskie firmy Małek, mogą również współpracować z gotowymi mieszankami.

Następnie za pomocą węża, który zakończony jest pistoletem natryskowym, nakłada się przygotowaną zaprawę na podłoże, na przykład na ściany albo na sufity.

Agregat tynkarski – z jakimi materiałami można go używać?

Najczęściej agregaty wykorzystywane są do prac tynkarskich. Dzięki temu, że szybko przygotowują i podają zaprawy, stanowią bardzo dobrą alternatywę dla prac ręcznych.

Agregaty umożliwiają wykańczanie podłóż we wnętrzach i na zewnątrz budynków. Współpracują one między innymi z tynkami wapiennymi, cementami, tynkami gipsowymi, a także z ich mieszankami. Można stosować je także z tynkami elewacyjnymi, dekoracyjnymi, tłumiącymi czy odpornymi na ogień.

To jednak nie wszystkie możliwości agregatów tynkarskich, ponieważ urządzenia te mogą być wykorzystane do szeregu innych prac prowadzonych w branży budowlanej i wykończeniowej.

Przykładowo za pomocą urządzeń jak agregaty tynkarskie firmy Małek można również nakładać różne rodzaje materiałów poza tynkami. Urządzenia tej polskiej firmy mogą być wykorzystane między innymi do:

  • gładzi 
  • zapraw klejowych
  • zapraw murarskich
  • wylewek podłogowych
  • mas bitumicznych
  • mas poliuretanowych 

To powoduje, że jedno urządzenie może być zastosowane na wiele sposobów, co przekłada się na jego uniwersalne przeznaczenie. Firma, która zdecyduje się na zakupienie agregatu, może zatem wykorzystać sprzęt do różnych prac. W związku z tym stanowi on przyszłościową inwestycję wtedy, gdy zajmuje się ona prowadzeniem prac ogólnobudowlanych.

Zalety stosowania agregatów tynkarskich

Agregaty tynkarskie pozwalają na prowadzenie szeregu prac w branży budowlanej i wykończeniowej. To powoduje, że dzisiaj sięga po nie wiele firm, które planują skutecznie konkurować w swoim sektorze i zdobywać nowych klientów.

Wśród najważniejszych korzyści związanych z zakupieniem agregatu tynkarskiego znajdują się między innymi:

  • znaczne przyspieszenie prac – za pomocą agregatu można wykonać te same roboty kilkukrotnie szybciej w porównaniu do prac ręcznych
  • szerokie zastosowanie – agregat może być używany nie tylko do tynkowania, ale również do prowadzenia wielu innych robót
  • wysoka jakość – agregaty bardzo dokładnie mieszają zaprawy oraz pozwalają na ich równomierne i dokładne nakładanie na powierzchnie, co przekłada się na wysoką jakość prac
  • przyszłościowa inwestycja – firma, która zdecyduje się na agregaty, może skuteczniej rozwijać swoją firmę

Gdzie kupić agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie są obecnie oferowane przez wiele firm, dlatego duże znaczenie przed zakupem ma sprawdzenie różnych dostępnych ofert.

Warto zwrócić uwagę na sprzęt polskiej produkcji, w tym na agregaty tynkarskie firmy Małek, które obecnie wykorzystywane są bardzo często przez wiele firm w branży budowlanej i wykończeniowej.

Więcej informacji o ofercie firmy Małek można znaleźć na jej stronie internetowej, gdzie możliwe jest również zamówienie agregatów wraz z dostawą na terenie całego kraju.